Korzyści z uzyskania uprawnień na wózek widłowy!

Ocena
0.00

Niestabilność na rynku pracy to obecnie bardzo duży problem. W związku z tym wiele osób chciałoby poprawić swoją sytuację, poprzez podniesienie swoich kwalifikacji. Najlepszą drogą do osiągnięcia tego celu jest zdobycie nowych umiejętności, potwierdzonych uprawnieniami. Bardzo popularnym zawodem jest operator wózków widłowych, dobrze płatną pracę można znaleźć nie tylko w Polce, ale i za granicą. Wystarczy tylko zrobić kurs i zdać egzamin.

Zyskaj lepszą perspektywę!

Jest to w szczególności podniesienie swoich umiejętności, które mogą nam ułatwić znalezienie lepiej płatnej pracy. Uprawnienia na wózki widłowe są długoterminowe, co skutkuje tym, że możemy cieszyć się naszym certyfikatem jeszcze wiele lat po ukończeniu kursu. Od zdającego nie wymaga się żadnych konkretnych umiejętności, a czas na uzyskanie uprawnień z reguły nie przekracza tygodnia. Dodatkowym atutem jest też większa szansa na uzyskanie dobrej pracy za granicą, a to powiązane jest ze znaczącym wzrostem zarobków oraz standardu życia.

Jak wygląda kurs i egzamin?

Uprawnieniami na wózki widłowe może się poszczycić wyłącznie osoba, która przeszła kurs oraz zdała specjalny egzamin państwowy. Kurs, podobnie jak test składa się z praktyki oraz teorii. Jeśli chodzi o teorię, to sprawdzani jesteśmy z wiedzy o budowie wózka widłowego, a na praktyce - czy potrafimy prawidłowo jeździć wózkiem i go obsługiwać.

Ażeby móc podejść do egzaminu, musimy spełnić kilka prostych wymagań:

 • Mieć ukończone 18 lat.
 • Posiadać świadectwo zakończenia kursu.
 • Pozwolenie pracodawcy.
 • Badanie lekarskie z opinią lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do kierowania wózkiem widłowym.

Kategorie uprawnień

Mamy 3 rodzaje uprawnień, które określa Urząd Dozoru Technicznego.

 • IIIWJO pozwala na obsługę wózków jezdniowych, podnośnikowych, prowadzonych oraz zdalnie sterowanych.
 • IIWJO, jest to najpopularniejsza kategoria i uprawnia do prowadzenia wózków jezdniowych podnośnikowych z każdym napędem i bez restrykcji w wysokości podnoszenia oraz udźwigu.
 • IWJO zezwala na obsługę wózka o dowolnym napędzie i udźwigu, jak również wózki jezdniowe specjalizowane, gdzie możemy wyróżnić te o zmiennym wysięgu oraz te, które podnoszą nie tylko asortyment, ale także operatora.

Kategoria IWJO jest najwyższa i pozwala kierować wózkami z IWJO oraz IIWJO. W analogiczny sposób posiadacze IIWJO mają prawo poruszać się pojazdami z niższej kategorii.

Ile kosztują uprawnienia?

Starając się o lepszą pracę i zwiększyć swoje szanse na wyższy zarobek, należy zainwestować. Wydatek na kurs uprawniający do obsługi wózków widłowych kształtuje się w granicach od 500 do 1000 zł. Opłata uzależniona jest od kategorii, którą chcemy zdobyć. Doradzamy, aby zrobić uprawnienia na wszystkie, dzięki temu prawdopodobieństwo na lepszą pracę znacznie wzrasta.

Jeżeli już mamy doświadczenie w tej pracy, to wystarczy sam egzamin państwowy. Tutaj wydatek jest niższy:

 • Opłata egzaminacyjna  212,34 zł (w 2022 r.).
 • Badania psychotechniczne ok. 150 zł.
 • Badanie lekarskie w celu wydania zaświadczenia lekarskiego umożliwiającego podjęcie pracy ok. 120 zł.

Podsumowując, koszt tego kursu nie wydaje się wygórowany w stosunku do możliwości, jakie osiągniemy, mając te uprawnienia.

 

Kategoria: Edukacja i nauka
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Ucz się skutecznie na egzamin z prawa jazdy!
Data dodania:
 • 0.00
 • 0
Niestabilność na rynku pracy to obecnie bardzo duży problem. W związku z tym wiele osób chciałoby poprawić swoją sytuację, poprzez podniesienie swoich kwalifikacji. Najlepszą drogą do osiągnięcia tego celu jest zdobycie nowych umiejętności, potwierdzonych uprawnieniami. Bardzo popularnym zawodem jest operator wózków widłowych, dobrze płatną pracę można znaleźć nie tylko w Polce, ale i za granicą. Wystarczy tylko zrobić kurs i zdać egzamin.Zyskaj lepszą perspektywę!Jest to w szczególności podniesienie swoich umiejętności, które mogą nam ułatwić znalezienie lepiej płatnej pracy. Uprawnienia na wózki widłowe są długoterminowe, co skutkuje tym, że możemy cieszyć się naszym certyfikatem jeszcze wiele lat po ukończeniu kursu. Od zdającego nie wymaga się żadnych konkretnych umiejętności, a czas na uzyskanie uprawnień z reguły nie przekracza tygodnia. Dodatkowym atutem jest też większa szansa na uzyskanie dobrej pracy ...