Kilka zasad, które pozwolą Ci szybko sprzedać nieruchomość!

Ocena
0.00

Osoby sprzedające swoją nieruchomość zastanawiają się, jak szybko to zrobić. Przede wszystkim poznaj kilka reguł, które pozwolą Ci na szybką, ale też bezpieczną sprzedaż mieszkania. Czasami potrzeba czekać kilka miesięcy na zdobycie odpowiedniego kupca i my to wiemy! Dlatego też postanowiliśmy omówić to ważne zagadnienie w naszym dzisiejszym artykule, aby pomóc Ci uporać się ze sprzedażą w możliwie najszybszym czasie!

Istotne dokumenty w sprzedaży nieruchomości oraz odpowiednia wycena mieszkania!

Kiedy myślimy o odpowiednio przeprowadzonej transakcji, musimy naszykować wszystkie potrzebne dokumenty. Na początek sprawdź, jak wygląda twoje prawo do zbycia nieruchomości. Zdarza się, że przedmiot sprzedaży posiada kilku właścicieli albo postępowanie spadkowe nie dobiegło końca. Ważna jest prawidłowa analiza dokumentu uzyskania praw do mieszkania. Następna rzecz, którą każdy myślący poważnie o transakcji ma obowiązek zrobić, jest upewnienie się, że nie poniesiemy kosztów podatkowych związanych z transakcją i pieniędzmi, które za nią dostaniemy. Można się przed nimi uchronić, ale to zależy od okresu, kiedy nabyliśmy mieszkanie oraz po jakim czasie je zbywamy, jaką cenę pragniemy uzyskać oraz na co przeznaczymy zdobyte przez nas pieniądze.

Kiedy dopełnimy wyżej opisanych formalności, powinniśmy przeanalizować temat wyceny naszej nieruchomości. Istotne jest przemyślenie, jaką prawdopodobną grupę docelową może interesować nasze mieszkanie oraz ile pieniędzy może ona przeznaczyć na jego nabycie. Pozwoli nam to nie tylko ustalić cenę, na jaką będą w stanie sobie pozwolić, ale również dostosować ogłoszenie internetowe, które może ich zachęcić do pozostania na nim dłużej, a może nawet do skontaktowania się z nami oraz umówienia się na wizytę. Zastanówmy się, jak dużą powierzchnię ma nasze mieszkanie. W jakiej lokalizacji się znajduje? Czy nieruchomość jest przy głównej drodze? Czy może bardziej na uboczu? Od kiedy jest oddane do zamieszkania? W jakim jest standardzie? Należałoby sprawdzić ceny mieszkań o analogicznym wykończeniu, lokalizacji, jak również czy ich ceny w tym momencie rosną, czy spadają. Jest to trudne zadanie, dlatego niezwykle pomocna będzie opinia rzeczoznawcy.

Pomocne zasady w przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży!

Przygotowaliśmy najważniejsze dokumenty, określiliśmy cenę, znamy mniej więcej ewentualnych klientów, więc przyszedł czas na zadbanie o wizerunek naszej nieruchomości i dostarczenie jak najbardziej pozytywnych wrażeń osobom oglądającym. Fundamentalną czynnością jest jego dogłębne wysprzątanie, naprawienie zepsutych akcesoriów i usterek, na przykład wymiana żarówek. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, z tej przyczyny usuń wszelkie nadliczbowe akcesoria dotychczasowych lokatorów. Wymaluj ściany – są to powierzchnie, które nawet bez żadnych niepożądanych czynników ulegają zabrudzeniom. Doda to mieszkaniu świeżości i zyska ono optycznie na wielkości.

Sprawdź, czy instalacje wodne i elektryczne działają poprawnie, nie tylko dla bezpieczeństwa nowych mieszkańców, ale również dla swojego spokoju oraz komfortu.

Zadbaj także o balkon, świeże ręczniki oraz wyniesienie śmieci. W czasie oglądania mieszkania zaproponuj aktualnym domownikom wyjście na spacer, do kina, czy też do restauracji. Podsumowując wszystko, najlepiej, jeśli potencjalni nabywcy będą mogli poczuć się jak u siebie w domu. W sytuacji, kiedy mieszkanie jest w stanie deweloperskim, sprawa jest uproszczona. Wystarczy powierzchowne uprzątnięcie. Kiedy nie masz czasu na zajęcie się porządkami, zawsze zdołasz wynająć firmę sprzątającą, która zrobi te wszystkie czynności za Ciebie.

Jak efektywnie stworzyć ogłoszenie sprzedaży mieszkania?

Możemy publikować ofertę, ale jeżeli nie uczynimy tego poprawnie, jest duża szansa, że przepadnie ona w gąszczu setek ofert wypuszczanych do sieci na co dzień. Do odpowiedniej promocji potrzebujemy porządnej reklamy, co nie tylko zwiększy ilość ludzi odwiedzających Twoje ogłoszenie, ale również ilość zapytań, telefonów i maili, dzięki którym wzrośnie szansa na zdobycie odpowiedniego kupca!

Przygotuj bezproblemowy kontakt i bądź gotowy na rozmowy negocjacyjne!

Bezproblemowy kontakt z osobą sprzedającą mieszkanie jest na wagę złota. Ludzie nie chcą czekać bądź nie chcą mieć żadnych problemów z umówieniem się na spotkanie! Świetnym pomysłem jest podanie dni oraz godzin w ciągu tygodnia, w których zainteresowani mogą się kontaktować z Tobą. Przy rozmowach negocjacyjnych nie spiesz się, powstrzymaj nadmiar emocji i się uspokój. Jeśli przybiorą one na intensywności, to poproś o czas na zastanowienie się i podejdź do tematu od nowa!

Kategoria: Nieruchomości
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Osoby sprzedające swoją nieruchomość zastanawiają się, jak szybko to zrobić. Przede wszystkim poznaj kilka reguł, które pozwolą Ci na szybką, ale też bezpieczną sprzedaż mieszkania. Czasami potrzeba czekać kilka miesięcy na zdobycie odpowiedniego kupca i my to wiemy! Dlatego też postanowiliśmy omówić to ważne zagadnienie w naszym dzisiejszym artykule, aby pomóc Ci uporać się ze sprzedażą w możliwie najszybszym czasie!Istotne dokumenty w sprzedaży nieruchomości oraz odpowiednia wycena mieszkania!Kiedy myślimy o odpowiednio przeprowadzonej transakcji, musimy naszykować wszystkie potrzebne dokumenty. Na początek sprawdź, jak wygląda twoje prawo do zbycia nieruchomości. Zdarza się, że przedmiot sprzedaży posiada kilku właścicieli albo postępowanie spadkowe nie dobiegło końca. Ważna jest prawidłowa analiza dokumentu uzyskania praw do mieszkania. Następna rzecz, którą każdy myślący poważnie o transakcji ma obowiązek zrobić, jest upew...