Jak dbać o kondycję kosiarek, nożyc i innych narzędzi ogrodowych?

Ocena
0.00

Narzędzia ogrodowe powinny być wykonane z trwałych i jakościowych surowców, dzięki temu będą służyły przez wiele lat. Nawet najlepszy materiał może się błyskawicznie wyeksploatować, kiedy się o niego nie dba. Tego typu narzędzie nie będzie już spełniało swojej funkcji. W związku z tym po użytkowaniu powinno się usunąć zanieczyszczenia ze sprzętu. Specjalną uwagę trzeba mu poświęcić także po zakończonym sezonie.

W jaki sposób dbać o narzędzia w ogrodzie? 

Sprzęty ogrodnicze takie jak motyki, nożyce, sekatory wymagają należytej pielęgnacji. Pierwszy krok to oczyszczenie z gleby, pozostałości po roślinach i innych zabrudzeniach. Można je oczyścić wilgotną szmatką, bądź pod bieżącą wodą. Trzeba pamiętać jednak o osuszeniu.

Systematyczne ostrzenie pomaga zachować dłuższą żywotność sprzętów. Nie naruszamy wtedy ich powłoki tak mocno. Przed rozpoczęciem okresu jesienno – zimowego warto naoliwić metalowe końcówki. Zabezpieczymy w ten sposób np. nożyce przed rdzą.

Ogrodowe narzędzia z silnikiem lub elektryczne i ich zasady konserwacji 

Narzędzia ogrodowe posiadające silnik np. kosiarki powinno się konserwować zgodnie z zaleceniami producenta. Przed konserwacją trzeba zużyć całe paliwo, zabezpieczamy tym samym urządzenie przed możliwością przypadkowego uruchomienia. Wszystkie elektryczne urządzenia muszą być chronione przed wilgocią. Warto więc zwrócić uwagę na miejsce przechowywania. Ciemna oraz wilgotna piwnica nie nadaje się do tego. Dobrze sprawdzi się za to szopa postawiona w ogrodzie albo garaż. Te miejsca są częściej wietrzone i dzięki temu nie ma tak dużej wilgoci.

Jak i gdzie przechowywać narzędzia ogrodowe? 

Należyte przechowywanie sprzętu ogrodniczego jest bardzo istotne. Od tego zależy bowiem jego żywotność i kondycja. Wpływa to również na jego praktyczne używanie. Narzędzia ogrodnicze nie powinny być odkładane na podłoże. Wilgoć i zanieczyszczenia doprowadzą do szybszej eksploatacji materiału. Zamknięcie w pojemniku bez dostępu do powietrza przyspieszy proces korozji. Wybieraj więc miejsca przestronne i posiadające odpowiednią cyrkulację powietrza.

Kategoria: Dom i ogród
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Narzędzia ogrodowe powinny być wykonane z trwałych i jakościowych surowców, dzięki temu będą służyły przez wiele lat. Nawet najlepszy materiał może się błyskawicznie wyeksploatować, kiedy się o niego nie dba. Tego typu narzędzie nie będzie już spełniało swojej funkcji. W związku z tym po użytkowaniu powinno się usunąć zanieczyszczenia ze sprzętu. Specjalną uwagę trzeba mu poświęcić także po zakończonym sezonie.W jaki sposób dbać o narzędzia w ogrodzie? Sprzęty ogrodnicze takie jak motyki, nożyce, sekatory wymagają należytej pielęgnacji. Pierwszy krok to oczyszczenie z gleby, pozostałości po roślinach i innych zabrudzeniach. Można je oczyścić wilgotną szmatką, bądź pod bieżącą wodą. Trzeba pamiętać jednak o osuszeniu.Systematyczne ostrzenie pomaga zachować dłuższą żywotność sprzętów. Nie naruszamy wtedy ich powłoki tak mocno. Przed rozpoczęciem okresu jesienno – zimowego warto naoliwić metalowe końcówki. Zab...