Ergonomia miejsca pracy

Ocena
0.00

Kiedy zależy nam, żeby praca, którą musimy wykonać była efektywna, powinniśmy zadbać o porządek i organizację miejsca pracy, jeszcze przed jej rozpoczęciem. Zagospodarowanie przestrzeni ułatwi skupienie się, a jest to niezbędne do kreatywnego myślenia. Zadbaj więc o swoją przestrzeń i przygotuj się starannie do swoich obowiązków. Poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących odpowiedniej aranżacji warunków pracy.

Jak zachować odpowiedni porządek przy biurku w pracy?

Stanowisko pracy powinno być regularnie porządkowane. Nadmiar starych notatek z przypomnieniami albo takich, które dotyczą kolejnych miesięcy, może powodować stres i dezorganizować wykonywanie obecnych zadań. Dlatego po skończonej pracy zawsze przeznacz chwilę na uporządkowanie swojego stanowiska. Odłóż książki, segregatory i brudnopisy na właściwe miejsce. Zrób to samo z przyborami do pisania. Dobrze mieć możliwość powieszenia tablicy na ścianie, na której znajdą się wszelakie uwagi i przypomnienia. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie plannera tygodniowego, dzięki czemu będziesz w stanie produktywnie zaplanować swoje zajęcia.

Równie ważne jest systematyczne ścieranie kurzu z wszystkich powierzchni. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jak wiadomo wszelkie urządzenia elektroniczne przyciągają kurz i roztocza. Przed rozpoczęciem zaplanowanych zajęć warto przewietrzyć miejsce, w którym znajduje się biurko. Świeże powietrze jest zdrowe i korzystnie wpływa na pracę mózgu. O wiele lepiej się myśli.

Wszystko na swoim miejscu — uporządkowane biurko

Istotną kwestią jest systematyczność i odpowiednio dobrane narzędzia, które to ułatwią. Przydatne z pewnością będą różne pojemniki na długopisy, segregatory na dokumenty, a także plannery, w których można zapisać istotne informacje. Pamiętaj też, żeby przestrzeń, w której pracujesz, nie była zagracona. Nie potrzebne jest piętnaście pojemniczków na przybory piśmiennicze, bo powstanie bałagan i chaos. Minimalizm jest świetnym wyjściem, ale oczywiście warto mieć w zasięgu wzroku przedmioty, które umilą Twój czas pracy. Może to być zdjęcie bliskiej osoby, ulubiony kubek na kawę czy mały kwiatek. Z pewnością pozytywnie wpłyną na psychikę, a tym samym na rezultaty pracy.

Nie daj się rozpraszać — zostaw przy biurku to co niezbędne

Nie tylko sprzątanie jest kluczowe. Równie istotne jest trzymanie się pewnych zasad podczas wykonywania pracy. Na początek wycisz albo wyłącz swój telefon komórkowy. W sytuacji gdy nikt i nic nie będzie odrywać Cię od zajęć, wykonasz je o wiele szybciej.

Ta reguła odnosi się również do korzystania z internetu, jeżeli nie musisz nie używaj go. Komunikatory społecznościowe i różne powiadomienia to pierwszoplanowi rozpraszacze. Postaraj się nie ulegać tym formom dekoncentracji, a szybko zauważysz, że pracujesz szybciej i wydajniej. Zawsze przecież podczas przerwy na kawę możesz „zajrzeć" do swoich znajomych.

Jeśli pracujesz w domu i nie jesteś sam, ustal z pozostałymi domownikami, żeby w godzinach Twojej pracy nie przeszkadzali Ci i w miarę możliwości zachowywali się cicho. Przyjazne, czyste i właściwie zagospodarowane miejsce pracy zaowocuje satysfakcjonującymi efektami.

Kategoria: Praca
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
1
daria92
Daria Kamińska

Mój kolega z pracy ma taki sajgon na biurku, że nie wiem jak funkcjonuje.

0 0
Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Jak poprawnie zaplanować spedycję?
Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Czy każdy może zostać zawodowym kierowcą?
Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Kiedy zależy nam, żeby praca, którą musimy wykonać była efektywna, powinniśmy zadbać o porządek i organizację miejsca pracy, jeszcze przed jej rozpoczęciem. Zagospodarowanie przestrzeni ułatwi skupienie się, a jest to niezbędne do kreatywnego myślenia. Zadbaj więc o swoją przestrzeń i przygotuj się starannie do swoich obowiązków. Poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących odpowiedniej aranżacji warunków pracy.Jak zachować odpowiedni porządek przy biurku w pracy?Stanowisko pracy powinno być regularnie porządkowane. Nadmiar starych notatek z przypomnieniami albo takich, które dotyczą kolejnych miesięcy, może powodować stres i dezorganizować wykonywanie obecnych zadań. Dlatego po skończonej pracy zawsze przeznacz chwilę na uporządkowanie swojego stanowiska. Odłóż książki, segregatory i brudnopisy na właściwe miejsce. Zrób to samo z przyborami do pisania. Dobrze mieć możliwość powieszenia tablicy na ścianie, na której znajdą si...